Darius Dunauskas: muzikinis kelias nuo garažo iki arenų

Dunauskas 3Darius Dunauskas antrasis projekto „Šiauliai gyvai“ dalyvis, be montažo nufilmavęs savo dainos muzikinį klipą. Pasirodymui vaikinas pasirinko laiko patikrintą dainą „If Your Heart“, kurią atlieka nebe pirmus metus. Darius savo kūrinį skyrė Šiauliams – miestui, kuriame gimė ir užaugo.

 

Gitara susidomėjo mokykloje

 

Dar būdamas vaikas Darius vedinas smalsumo brūkštelėjo pirštais per nenaudojamą, kampe padėtą tėvo gitarą. Tada vaikinas dar nesuprato, kad pirmas prisilietimas prie instrumento, pirmas išgautas garsas po kelių metų ras atgarsį jo širdyje, o ateityje tą pačią gitarą vaikinas ims nebe iš smalsumo, o trokšdamas groti.

Būdamas dešimtokas Darius vienos šventės metu pastebėjo bendraklasį, kuris mokėdamas vos kelis akordus lengvai grojo gitara. „Visada maniau, kad tai labai sudėtinga, o norint groti būtina mokėti natas“, – prisimena vaikinas. Netrukus, klasės draugo pamokytas, Darius išmoko tris akordus, kuriuos vieną po kito brazdino visą vakarą. Ilgainiui entuziazmas išaugo į stiprų troškimą groti.

Pirmieji žingsniai – sunkūs

Nusprendęs savarankiškai mokytis valdyti taip sužavėjusį instrumentą Darius susidūrė su problema – jis neturėjo gitaros. Pirmiausia vaikinas išsitraukė namuose tūnojusią nesuderintą septyniastygę ir bandė mokytis groti ja, vėliau gitarą ėmė skolintis iš visų sutikusių pagelbėti.

Baigęs mokyklą Darius įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir krimto statybos inžinerijos mokslus, tačiau nepamiršo aistros muzikai. Jau antrame kurse vaikinas džiaugėsi rankose laikydamas savo gitarą.

Nuo garažo iki arenų

 Studijų laikais Darius kartu su draugais subūrė grupę „Fugl“, su kuria repetuodavo garaže, o pasitaikius progai pasirodydavo ir viešumoje. Prieš keletą mėnesių vaikinas pabandė prisijungti prie choro „Indigo“ su Vytautu Matuzu priešakyje ir jam pavyko. Darių išbandę mokytojai nenusivylė vaikino muzikiniais gebėjimais.

Kartu su choru šiaulietis pasirodo ne tik įvairaus dydžio scenose, tačiau ir daug žmonių talpinančiose arenose. „Jaučiuosi nemažai išmokęs, įgijęs naujos patirties“, – atvirauja Darius ir pripažįsta, kad grupėje dainuoti yra netgi sunkiau nei vienam.

Muzika – pomėgis

Paklaustas apie atliekamus kūrinius Darius atskleidžia, kad pats kuria dainas. „Pirmiausia mintyse gimsta melodija, o ją grojant pamažu susidėlioja žodžiai, – apie kūrybinį procesą aiškina šiaulietis. – Dažniausiai negroju to, ką sukuriu išsyk, mano dainos nėra spontaniškos ir neapgalvotos.“

Darius atviras: „norėčiau, kad muzika taptų pagrindiniu mano pragyvenimo šaltiniu, tačiau dabar tai tik pomėgis. Noriu tobulėti šioje srityje, bet tam prireiks laiko“.

Į filmavimą su senelio kepure

Gyvo garso pasirodymus palaikantis jaunuolis tvirtina, kad dauguma jo sukurtų dainų yra angliškos, tik viena kita lietuviška. Nenuostabu, kad pirmojo savo muzikinio klipo filmavimui Darius taip pat pasirinko anglišką dainą – „If Your Heart“. Pastaroji viena seniausių vaikino repertuare, todėl patikrinta laiko ir subrandinta.

Į Šiaulių centriniame parke šalia atrakcionų vykusį „Šiauliai gyvai“ filmavimą Darius nusprendė ateiti pasipuošęs senelio kepure. „Tądien kepurė man suteikė šiltų emocijų, juk visada smagu šalia turėti daiktą su istorija“, – prisimena šiaulietis.

Interviu su muzikantu čia. Su muzikantu bendravo Jolita Kirkilaitė

Dariaus Dunausko trumpas prisistatymas.

„Gimiau ir užaugau Šiauliuose. Gitara groju apie 6 metus. Jau patį pirmą kartą, kai paėmiau gitarą į rankas, ji mane užbūrė ir nebenorėjau jos paleisti iš rankų. Pirmus 2 metus neturėjau savo instrumento, tai skolinausi iš visų, kas tik turėjo tiek drąsos man jį patikėti. O, kai tik susitaupiau pakankamai pinigų savajam instrumentui, tai ir prasidėjo mano kūrybinis kelias. Šiuo metu didelę mano gyvenimo dalį užima kūryba, dainų rašymas. Įkvėpimo dainoms semiuosi iš gyvenimo. Savo džiaugsmų ir klaidų, svajonių ir nusivylimų, iš savo draugų ir artimų žmonių, iš stiprios, begalinės, nesavanaudiškos meilės! Groju labai įvairią muziką, nuo akustinio bliuzo iki pop. Pagrindiniai atlikėjai mane įkvėpę kurti: John Mayer, Eric Clapton, Muddy Waters, Robert Johnson, Buddy Guy, Jack Johnson, Ed Sheeran ir daugelis kitų…“ Šaltinis

Daugiau apie projektą straipsnis čia

Dunauskas 1 Dunauskas 2 Dunauskas 3 Dunauskas

 

Įrašas paskelbtas temoje Muzika Šiauliams, Šiaulių rokas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *