Projektas „Šiauliai gyvai“ penkis metus primena apie Šiaulių miesto gabiausius muzikinius talentus. Atnaujinta.

siauliai gyvaiPenkis   metus Šiaulių mieste  vykdomas  muzikinis projektas „Šiauliai gyvai“.  Kuo tai buvo svarbu Šiauliams? 2018 metais paskelbtas vaizdo klipas apie chorą „Atžalynas“. 2017  metais – du nauji muzikuojančių  šiauliečių vaizdo klipai,  2016  metais  – šeši. 

Vaizdo klipas „Šiaulių miesto kamerinis choras „Atžalynas“ 25″  įdomus  vadovės, choristų mintimis apie chorinę muziką. Įrašas 

2017 metais  paskelbtas vaizdo klipas, kuriame grupė  „Sunny“  kanklininkės, būgninkas  groja prie Talkšos ežero Šiauliuose. Įrašas čia

Šiaulių jaunimo  choras „Atžalynas“ atliko aranžuotą kompozitoriaus V. Klovos  dainą Šiaulių multifunkcinėje arenoje. Vaizdo įrašas čia

2016 metų birželio 2 dieną paskelbta menininkų grupės „Trintukas prieš Tikrovę” (aliuzija į Švedijos poeto  Bruno K. Öijerio citatą  „Mano trintukas prieš jūsų Tikrovę”) daina  bliuzo ritmu  „Radviliškio bliuzas” sukurta naudojant Klaipėdos  poeto G. Grajausko eilėraščio „Radviliškio bliuzas“ tekstą  (poeto eiles galite paskaityti čia), marimbos, vibrofono, virtuvinio plaktuvo („mikserio“) garsus.

Poeto G. Grajausko eilėraščio  tekstą apie nelaimingą meilę, emigraciją  skaitė aktorė Monika Šaltytė, marimba, vibrofonu grojo  būgnininkas Gintas Gascevičius (grupės „Bix“, „Sisters on wire“ narys), klavišiniais instrumentais – garso prodiuseris Gintaras Dzidolikas.

Videoklipą rasite čia

G. Grajausko eilėraščio „Radviliškio bliuzas“ tekstas

Radviliškio bliuzas

pats gražiausias buvo
visam miestely – ir aukštas,
ir nekvailas, o jau šypsena
šypsena; mergos tik ratais ėjo

turėjau plaukus iki šiknos,
tai buvom pora anuomet,
paskui kai išlėkė užsidirbt,
tai ir suvisam

vedė tokią airę, našlę su dviem
vaikais: nuotrauką atsiuntė,
stovi visi išsišiepę tam
savo Dubline

vis vadina mane drauguže
ir laiškus vis rašo, o kartą žinutę
atsiuntė: „Mesk tu ta meslina
gyvenima, visi normalus jau cia“

parašiau: „zinai man tai
geriausia savo karste“ –
ir dar taip kvailai susimoviau –
nu krašte, ne karste gi

kad ne tiedu vaikiūkščiai,
pėsčia nueičiau,
visai tai Airijai snukį
nagais išakėčiau!

Šaltinis

 

Kodėl grupės pavadinimas „Trintukas prieš tikrovę“?

Grupės narių atsakymas interviu čia

Dar vieną atsakymą rasime G. Grajausko interviu ištraukoje:

– Esate minėjęs, kad save laikote ne ekstazių, susijusių su fantazija, bet intymumo, vaizduotės, kaip savotiško strategijos meno, patirties struktūrinimo ir sisteminimo galios, specialistu. Vienu iš rinkinio „Naujausiu laikų istorija: vadovėlis pradedantiesiems“ skyriaus epigrafu pasirinkote Bruno K. Öijerio citatą: „mano trintukas / prieš /jūsų tikrovę“. Trintuko metafora man atrodo tinkama, šmaikšti ir kiek netikėta, lyg panaikinanti, paneigianti minėtojo strategijos meno galimybę. Ar priešingai – ištrinti tam, kad būtų galima susisteminti, išgauti kuo grynesnius pavidalus, formas, mintis? Tarsi vaizduotė perimtų trintuko funkcijas?

 

– Na, diversija taip pat yra strategijos meno rūšis – nors gal veikiau taktikos… Šiaip Jūs teisingai supratote. Tas Öijerio minimas trintukas, kurį turiu ir savo arsenale, visiškai nesikėsina į tikrovės pamatus. Atvirkščiai – jis trina netikrus dalykus, apsimetančius tikrais. Trina – imkim taip ir pavadinkim – masinę tikrovę, kuri kas akimirką audžiama iš konvencijų ir stereotipų, iš surogatų ir sirnuliakrų, iš truizmų ir banalybių. Trintukas, ištrinantis visus-iš-anksto-paruoštus-atsakymus. Ir vaikiškas žaidimas su žodžiu – taip pat, beje, trintukas. Tik nereikia vaitoti, kad trintukui pasidarbavus nieko nelieka. Gal iš pradžių taip ir atrodo – baugu ir tuščia, bet geriau įsižiūrėjus paaiškėja: ogi viskas savo vietose. Nė viena iš tiesų turėta vertybė iš jūsiškės sistemos neprapuolė.
Rašytojai su trintukais: gražus įvaizdis. Gal tokie ir turėtų būti XXI a. rašytojai – ne su „laptopais“, ne su žąsies plunksnomis, bet su trintukais.
Diversantai, kasnakt paslapčia pasilypėjantys ant parko suolelio ir trinantys neono kaligrafiją. “

Šaltinis

 

Gegužės 27 dieną paskelbtas jaunos dainininkės ir gitaros virtuozės Gabijos Petrauskaitės dainos „Tavęs“ videoklipas nufilmuotas Šiaulių miesto Trakų gavės galerijoje. Videoklipo įrašas čia.  2017  metų rugsėjo mėnesį sukurta Gabijos daina „Silly things“ čia. Daugiau  dainininkės G. Petrauskaitės klipų rasite čia

Vasario mėnesį  „Šiauliai gyvai“ projekto vykdytojai  nufilmavo  muzikinį videoklipą pagal „Grupės 15’A“  dainą „Tiktai tu“. Protesto dainos gitarai, moters balsui  videoklipas čia. Dainai žodžius parašė Agnė Michalenkovaitė, solistė, choro „Chameleonas“ (daugiau apie šį chorą čia) vokalistė. Kitus šios grupės įrašus rasite čia

Kas pradėjo šį projektą?

Idėjos autoriai  – Gintaras Miltenis, Gintas Gascevičius, vaizdo režisieriai – Darius Ančerevičius, Gvidas Bindokas, garso režisieriai – Kęstas Venskūnas, Giedrius Kuzma, animatorius – Emilijus Jocas, dizaineris – Irmantas Myniotas, fotografė – Simona Umaraitė.

2015 metų spalio 26 dieną buvo graži dviejų metų sukaktis, kai pradėti viešinti  muzikinio projekto klipai, mieste rengti koncertai.

Šiauliečiai sužinojo daugiau apie jaunus muzikos atlikėjus, įvyko koncertas, susibūrė jaunų muzikantų kolektyvai, susitelkė šiauliečių muzikantų fanai. Tris  metus vykdytas projektas  (2013-2015 metais) reiškė, kad   nufilmuota daug muzikinių klipų, kurie išliko „Youtube“ erdvėje, o muzikantai buvo paminėti šio tinklalapio ir Lietuvos žiniasklaidos priemonėse.

2015 metais oficialiame muzikinio projekto tinklalapyje (nuroda čia) skelbiama naujos nuotraukos, nauji muzikiniai klipai nufilmuoti Šiaulių miesto erdvėse.

Nauji muzikantai paminėti šiame projekte:

 • „Karolina ir draugai“ Šiaulių Fotografijos muziejaus stogo terasoje vaizdo klipo nuoroda čia
 •  Gedas Lukšo  ir Guodos Ramšaitės daina  „Miestas iš lego“ Chaimo Frenkelio viloje čia
 • „Justina Žukauskaitė“ dainos atliktos prie K. Venclauskio namo  vaizdo klipo  nuoroda čia
 • „MOTIONNO“ daina  „Dance“ UAB „Šiaulių vandenys“ vandentiekio bokšte, čia. Muzikanto įspūdžiai filme čia
 • Grupės „There’s No Duct Tape“ daina   „Into The Wild“ Šiaulių garaže čia
 • Grupės „Tykiai“ daina „Aitvaras“ Saulės koncertų salėje. Nuoroda  čia
 • Mušamųjų instrumentų ansamblio „Ritmas kitaip“ videoklipas nufilmuotas elektros transfarmatorinėje  čia
 • Vytenis Kazlo daina gitarai  „Šiaurės upelis“ čia
 • Muzikantų grupės „Dime novel“ daina „What are my chances“   Šiaulių miesto bulvaro amfiteatre čia
 • Akordeonistės Eglės Bartkevičiūtės melodija Lotynų Amerikos ritmu akordeonui čia

Šiaulių miesto muzikiniame projekte „Šiauliai gyvai“ dalyvavo ne tik jauni muzikantai, bet ir patyrę  Šiaulių miesto muzikos konteksto kūrėjai (V. Stakėnas, R. Rašpoliauskas, A. Poccia, G.Dzidolikas, T. Lavickas, Eligijus Žilinskas, Gintautas Gascevičius)

 • Raimondas Rašpoliausko melodijos fleitai ir kt. budistiniame stiliuje įrengtoje studijoje čia
 • Akordeonisto Šiauliuose gyvenančio italo Alfonso Poccia akordeno melodijos  vaizdo klipas Šiaulių bulvare čia
 • Muzikinio projekto „Pilmatis“ (G.Dzidolikas, T. Lavickas, Eligijus Žilinskas, Gintautas Gascevičius)  su aktoriumi, gitaristu ir būgnininku daina „Tu Gyvuly“ čia
 • V. Stakėno baladė  „S.O.S.“ knygyne „Siela“  čia

Verta pažiūrėti šio projekto kitus  muzikantų įrašus „Youtube“ paskyroje čia

Kas pradėjo šį projektą?

Organizatoriai – Gintaras Miltenis, Gintas Gascevičius, vaizdo režisieriai – Darius Ančerevičius, Gvidas Bindokas, garso režisieriai – Kęstas Venskūnas, Giedrius Kuzma, animatorius – Emilijus Jocas, dizaineris – Irmantas Myniotas, fotografė – Simona Umaraitė.

Su jaunaisiais talentais bendravo ir juos kalbino šiaulietė Jolita Kirkilaitė. Įdomus straipsnis apie tai čia

Animatoriaus E. Joco filmas apie tai kaip buvo sukurtas projekto „Šiauliai gyvai“ logotipas“ čia

Pažiūrėję, nepamirškite parašyti  komentarų.

Vieno Lietuvos internetinio portalo straipsnis su projekto muzikantais (nuoroda čia).

Pabaigai – oficiali „Facebook“ paskyra sukurta projektui čia

Džiugu, kad toks projektas įvyko ir lieka viltis, kad panašūs muzikiniai projektai bus tęsiami.

Paruošė Aurimas Nausėda

Įrašas paskelbtas temoje Įdomybės, Menas Šiauliuose, Muzika Šiauliams, Renginiai Šiauliuose ir pažymėtas , , , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *