Muzikiniame projekte „Šiauliai gyvai“ naujai suskambo Jono Strielkūno eilės

526461_666810513358474_316999410_n Šiauliuose buvo įgyvendintas naujas muzikinis projektas „Šiauliai gyvai“, užsibrėžęs tikslą parodyti kiek daug talentingų dainininkų ir muzikantų yra kilę iš Šiaulių regiono ir kiek dar perspektyvių jaunuolių čia auga.

Sumanymo įgyvendinimui pasirinktas gyvas muzikinių klipų filmavimo būdas: atlikėjai pasirinktoje Šiaulių miesto vietoje atlieka savo kūrinį ir čia pat yra filmuojami, vėliau įrašas, be jokio montažo, patalpinamas internete.

„Šiauliai gyvai“ projektas nuolat auga ir plečiasi, į savo veiklą įtraukdamas vis daugiau talentingų ir muzikai neabejingų žmonių. Per pirmuosius projekto gyvavimo metus įvairiose Šiaulių miesto vietose nufilmuota keliolika vaizdo klipų, surengti du gyvo garso koncertai. Vieni „Šiauliai gyvai“ atlikėjai žiūrovams ir klausytojams puikiai žinomi, kiti tampa nauju atradimu. Pirmieji į „gyvo“ filmavimo avantiūrą leidosi jaunieji atlikėjai Jonė Urniežiūtė ir Donatas Blanka, sutikę atskleisti visas muzikinio klipo „Birželio naktys“ filmavimo smulkmenas.

Suvedė muzika

 Prieš kelis metus Šiaulių dailės galerijoje vyko akordeonisto Tado Motiečiaus koncertas, kuriame pirmą kartą kuršėniškis Donatas Blanka ir šiaulietė Jonė Urniežiūtė išvydo vienas kitą. Muzikos fone užsimezgusi pažintis ilgainiui išaugo į gražią draugystę, kuri paskatino jaunuosius atlikėjus pradėti kurti kartu.

Viešumoje pasirodžius dueto muzikiniam „Šiauliai gyvai“ įrašui internautai vienbalsiai sutiko, kad jaunuolių pasirodymas labai šiltas: už nugaros šviečia rytmečio saulė, pozityvią nuotaiką kuria lyriški dainos žodžiai, plačios atlikėjų šypsenos ir spindinčios akys. Jonė ir Donatas neslepia, kad gyvenime jiedu yra pora, todėl kartu atliekamos dainos lyriškos ir šiltos.

Muzikos srityje – ne naujokai

Blanka atvirauja, kad muzika susidomėjo pakankamai vėlai – būdamas dešimtokas. Užsibrėžęs tikslą išmokti groti gitara, vaikinas užsirašė į muzikos mokyklą ir tris metus lankė mėgėjų kursą. „Ten pajutau kas iš tiesų yra muzika, pažvelgiau į viską kitaip, išaugo susidomėjimas, noras kurti“, – prisimena vaikinas. Uoliai mokęsis jau po pusmečio Donatas prisijungė prie gimtajame mieste – Kuršėnuose – gyvavusios grupės „Intro“, dabar žinomos pavadinimu „Tykiai“. „Repetuodamas kartu su grupe, pasirodydamas viešumoje daug išmokau, užaugau kaip atlikėjas“, – pripažįsta jau daugiau nei septynis metus su „Tykiai“ nariais koncertuojantis D. Blanka.

Šiauliuose gimusi ir augusi J. Urniežiūtė dėkinga tėvams, kurie ją dar visai mažą nuvedė į muzikos mokyklą mokytis griežti smuiku. „Turėjau puikių pedagogų ir tik dabar, kai suaugau, suprantu kiek daug man jie davė“, – pasakoja jaunoji atlikėja. Mergina su šypsena prisimena, kad pabaigusi muzikos mokyklą padėjo smuiką į šalį – atėjo laikas dainavimui. „Aktyvesnė muzikinė veikla prasidėjo „Juliaus Janonio“ gimnazijoje, dainuodavau visur: mokyklos renginiuose, konkursuose, įvairiuose koncertuose. – prisimena J. Urniežiūtė. – Pirmasis pasirodymas su Donatu taip pat įvyko mokykloje per Kalėdų renginį.“

Pirmas muzikinis klipas

Sulaukę pasiūlymo nusifilmuoti „Šiauliai gyvai“ jaunuoliai ilgai nedvejojo ir sutiko būti pirmaisiais, kurie pradės muzikinių klipų seriją Šiauliuose. „Mes pratę pasirodyti gyvai, todėl tai mums nebuvo iššūkis, labiau nuotykis. Buvo smagu pasirodyti ir nufilmuoti pirmąjį mūsų vaizdo klipą“, – džiaugiasi J. Urniežiūtė.

„Žinojau, kad Vilnius, Klaipėda turi panašius projektus ir svarsčiau, kodėl Šiauliuose nėra nieko analogiško, – prisimena D. Blanka. – Kai atsirado tokia iniciatyva labai apsidžiaugiau, nes aplink yra nemažai talentingų atlikėjų, kurie gali formuoti gražų miesto veidą.“

Filmavimo dieną lyriškieji atlikėjai kėlėsi anksti ir jau septintą valandą atvyko į knygyną „Sielai“, kurio balkonėlyje buvo įmažintas jaunuolių pasirodymas. Filmavimui atlikėjai pasirinko dainą, kurią sukūrė pagal Jono Strielkūno eilėraščio „Birželio naktys“ žodžius.

Blanka atskleidė, kad sunkiausia buvo įprasti prie kameros, nes filmuotis tenka ne dažnai, todėl svarstė kur pažiūrėti, kaip pasisukti, kada nusišypsoti. „Buvome tokie, kokie esame, dar ir ką tik pabudę“, – prisimena J. Urniežiūtė.

Derybos su statybininkais

Pirmasis „Šiauliai gyvai“ filmavimas nepraėjo be nesklandumų, kurie dabar atlikėjams kelią šypseną. Pradėjus įrašinėti dainą pasigirdo įvairūs statybų garsai – mašinų pypsėjimas, dundėjimas, ūžesys. Netrukus paaiškėjo, kad darbo dieną pradėjo Šiaulių universiteto Humanitarinį fakultetą remontavę statybininkai. „Darbas tiesiog virte virė. Šaukėme per balkoną, prašėme šiek tiek sustoti, tačiau į mūsų pageidavimus buvo numota ranka. – Dabar filmavimą prisimena J. Urniežiūtė. – „Šiauliai gyvai“ kūrybinės grupės nariai nuskubėjo pasikalbėti su darbininkais, paaiškino situaciją ir labai džiugu, kad tada pavyko susikalbėti, nemalonūs garsai aprimo ir mes galėjome nufilmuoti savo dainą.“

Bendrų pasirodymų vis mažiau

Blanka Šiaulių universitete baigė ekonomikos studijas ir dabar dirba vadybininku, todėl didžiąją dalį savo laiko praleidžia Šiauliuose. J. Urniežiūtė prieš metus įstojo į Klaipėdos universitetą ir pasinėrė į džiazo vokalo studijas, todėl į gimtąjį miestą grįžta tik turėdama laisvo laiko. Jaunuoliai neneigė, kad dabartinės veiklos gerokai pakoregavo jų, kaip dueto, galimybes. „Kartu pavyksta pasirodyti tik per atostogas arba vasarą, kai turime daugiau laiko pasiruošti“, – atvirauja D. Blanka, tačiau išsyk nuramina, kad duetas išliks ir juos dar bus galima išgirsti ne kartą.

Su muzikantais bendravo Jolita Kirkilaitė video įraše čia

 

1382048_666810510025141_1560366057_n 1376375_666810540025138_1996542863_n 526461_666810513358474_316999410_n 1085_666810546691804_1200793777_nDaugiau apie projektą dar viename straipsnyje čia

J. Strielkūno eilėraštis „Birželio naktys“

Kiekvieną naktį – po mėnulį,
Geltoną tokį ir apvalų.
Kiekvienąnakt šešėliai guli
Ant palikto vienatvėj stalo.

O mes išeiname, mes ieškom
Dažniausiai to, ko nė nebūna.
Keistu alyvų lapų prieskoniu
Apkartiname karštą burną.

O ilgos gatvės – tarsi lieptai
Į tolimą, į lauktą krantą.
Ten į kažką – nuo mūsų slėptą –
Per naktį karkvabaliai skrenda.

Ten būsimasis vaisius brinksta,
Kurį ir tau gal teks ragauti.
Ten pasaka ta – apie princą,
Kuris paukščius mėnuly gaudė.

Eini namo. Nešies apvalų
Mėnulį. Pameti. Jau švinta.
Šešėliai nulipa nuo stalo
Ir sulenda po spinta.

Raudoni šermukšniai: Eilėraščiai.  Vilnius: Vaga, 1966.

Jonas Strielkūnas

Įrašas paskelbtas temoje Renginiai Šiauliuose. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *