Šiaulių choro „Polifonija“ muzika

PolifonijaŠiaulių choras „Polifonija“ jau 46 metus Šiaulių miesto gyventojus, svečius, Lietuvos ir užsienio koncertų lankytojus džiugina įdomiomis dainomis. Kuo svarbus, įdomus šis choras?

„Polifonija“ vaizdo klipas „Tykus, tykus“ apie senąsias lietuvių tradicijas čia

Choro istorija, muzikiniai įrašai  įdomūs ir verti dėmesio, nes ne tik choras primena apie klasikinę muziką, religines melodijas, bet ir įdomiai dainuoja žinomų poetų eiles, įsitraukia į muzikinius projektus.

Dokumentinis filmas apie choro „Polifonija“ istoriją čia

Muzikinius choro įrašus rasite  puslapio tinklalapyje čia

2016 metų festivalio  „Ant rubežiaus“  išskirtinis momentas buvo Šiauliuose įsikūrusio valstybinio choro „Polifonija“ choristų apsirengusių liaudiškais kostiumais dainos atliekamos latvių ir lietuvių kalbomis. Straipsnis ir videofilmas čia. Choras laimėjo nominaciją „keisčiausia folko grupė“.

Polifonija „Youtube“ paskyra čia

Įdomesni klasikinių melodijų, poetų eilių interpretacijų muzikiniai video įrašai su operos solistais, populiarios muzikos atlikėjais, įvairiais Lietuvos kameriniais orkestrais:

 • Leonido Abario daina „Išsilaušiu lazdą“ pagal poeto  A. Baltakio eiles čia
 • Daina „Nors žvaidžde tu pakiltum“ čia
 • Daina „Parbėg laivelis“ čia
 • Melodija džiazo ritmu „Šiaulių naktų metu“  čia
 • Kompozitoriaus A. Vivaldi  religinė melodija  „Gloria in excelsis Deo“ čia
 • Choro ir solisto Dovydo Juozūno daina „Gul šiandiena“ įrašas čia
 • Grupė „Bix“  ir choras „Polifonija“ čia
 • Johannes Brahmso vokiška daina „Vokiškasis Requiem“ čia
 • Tenoro Edmundo Seiliaus daina pagal N. Brodzky eiles „Vilnius simfonietta“ čia
 • Religinės dainos „Praise his holy name“  įrašas čia 
 • Frank Martin daina „Gloria“ čia
 • Religinė  giesmė „Tyli naktis“ čia
 • Choro „Polifonija“ ir dainininkės A. Čižauskaitės dainos „Fleurs du mal“ įrašas čia
 • W. A. Mozarto mišios „Requiem“ su Klaipėdos kameriniu orkestru čia
 • Rusiškų  dainų koncertas chorui „Vainikas Puškinui“ čia

Tradicinio „Polifonijos“ naujametinio koncerto Šiaulių miesto Katedroje kalėdinės dainos „Tyli naktis“ įrašai:

*2014 metų gruodžio 31 dienos įrašas čia

*2010 metų metų gruodžio 30 dienos įrašas čia

*2009 metu gruodžio 31 dienos koncerto videoįrašo fragmentas čia

*2008 metų gruodžio 31 dienos įrašas čia

*Kalėdinė daina su linkėjimais 2009 metams ir Kalėdoms skambėjusi Šiaulių katedroje 2008 m. 12 mėn. 31 dieną čia

Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų. Kolektyvo įkūrimo data – 1974 metų gruodžio 31 d.

Polifonija

Tai buvo pirmasis tuomečio senosios muzikos ansamblio koncertas, kuris išaugo į gražią tradiciją – kasmet rengiamus naujametinius koncertus. Dirigento Sigito Vaičiulionio įkurtas vokalinis senosios muzikos ansamblis vienintelis Lietuvoje tada dainavo Renesanso ir Baroko epochų kompozitorių kūrinius. Iš pradžių kolektyvą globojo Šiaulių pedagoginis institutas, o vėliau – Šiaulių aukštesnioji muzikos mokykla.  1979 metais „Polifonijai“ suteiktas profesionalų statusas ir ansamblis tapo Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių valstybiniu kameriniu mišriuoju choru. Plačiau apie choro istoriją čia

Oficialiame choro tinklalapyje galima paklausyti įdomesnių choro atliktų Lietuvos liaudies dainų, religinių opusų, Lietuvos ir užsienio kompozitorių dainų.  Nuoroda čia

2016 metų vasario mėnesį choras pristatė unikalų projektą muzikinę pasaką “Kaip ežiukas chorą būrė”.  Garso įrašas čia. Išsamiau čia

Informaciją apie naujausius choro koncertus  rasite čia

Choro „Facebook“ paskyra čia

„Polifonija“   vadovo T. Ambrozaičio mintys apie choro savitumą.

– Kuo „Polifonija“ visos Europos kontekste išsiskiria iš kitų chorų?
– Europoje tokių kolektyvų, kurių turime Lietuvoje, t. y. valstybinių chorų, yra vienetai. Europoje dažniausiai aktyvūs yra operų teatrų, radijo ar filharmonijos chorai. Lietuvoje buvo vienintelis Radijo choras, kuriam vadovavo daug žymių Lietuvos chorvedžių – Lionginas Abarius, Povilas Gylys, o prieš chorą uždarant Alfonsas Vildžiūnas. Šiuo metu Lietuvoje yra 3 valstybiniai chorai – pats didžiausias Kauno valstybinis choras, kitas valstybinis choras „Vilnius“. Mūsų choras pagal žmonių skaičių yra dvynys „Vilniaus“ chorui, nors pačių chorų nedrįstu lyginti. Žinoma, „Vilniaus“ choras turi pranašumą, kad jis yra sostinėje. Valstybinių renginių koncertinis koncentratas ten, todėl „Vilniaus“ choras pritraukia daugiau žiūrovų ir gali sau leisti niekur nevykdamas patekti į didžiąsias Lietuvos scenas. Vilniečių choras visas galimybes turi savo kišenėje, o mums viso to kaskart reikia atkakliai siekti.

– „Polifonija“ – kokia?
– Kiekvienas kolektyvas turi savo vidinį pulsą ar temperatūrą, dėl to kiekvienas kolektyvas turi savo veidą. Kolektyvo veidas – repertuaras, žmonių intelektas ir supratimas, jų profesionalumas ir požiūris į muzikavimą. Žinoma, kiekviename kolektyve stengiamės matyti tik gerus dalykus. Tačiau „Polifonija“ turi išskirtinį ir savitą identitetą, vokalą. Kai kada mus kviečia koncertuoti tik todėl, kad mes „Polifonija“, o ne todėl, kad reikia gero mišraus choro koncerte. Gerų chorų Lietuvoje labai daug. Toks įvertinimas įrodo, kad mes turime išskirtinumą.

– Ar choro gyvavimo metai prilygsta brandaus žmogaus metams?
– Iš tikrųjų galima prilyginti žmogaus amžiui choro metus. Šiandien choras „Polifonija“ yra toks, kokį jį visi choro vadovai per 40 metų suformavo. Tiesa, choro formuotojų-skulptorių buvo ne tiek jau daug. Chorą palikus ilgamečiams jo vadovams Danutei ir Sigitui Vaičiulioniams, 2006-2010 metais „Polifonijai“ vadovavo Gediminas Ramanauskas. Aš – trečiasis choro vadovas. Nors kolektyvas nesikeitė, tačiau keitėsi choro repertuaras, pagal jį – ir klausytojas. Laikas, kai atsirado choras, buvo palankus jo vystymuisi ir augimui. Tačiau buvo cenzūra, ne viską buvo galima dainuoti. Dabar, kai viskas galima, reikia dainuoti tai, ką choras pajėgia atlikti. O mūsų choras gali viską dainuoti. Dėl to, kad Šiauliuose gyvuoja aktyvus choras „Polifonija“, yra ir nepatenkintų žmonių. Kai kam geriau būtų, jei mūsų choro visai nebūtų, tačiau mes – stiprus choras.

Visą interviu galite paskaityti čia

Įdomesni „Polifonija“  įrašai:

Daugiau apie būsimus choro pasirodymus galite paskaityti  „Facebook“ paskyroje čia

Oficiali istorija ir įdomesni faktai  pagal choro „Polifonija“ tinklalapį.

 • Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų. Kolektyvo įkūrimo data – 1974 metų gruodžio 31 d. Tai buvo pirmasis senosios muzikos ansamblio koncertas, kuris išaugo į gražią tradiciją – kasmet rengiamus naujametinius koncertus.
 • Dirigentas Sigitas Vaičiulionis įkūrė vokalinį senosios muzikos ansamblį, vienintelį Lietuvoje tada dainavusį Renesanso ir Baroko epochų kompozitorių kūrinius. Iš pradžių kolektyvą globojo Šiaulių pedagoginis institutas, o vėliau – Šiaulių aukštesnioji muzikos mokykla.
 • 1979 m. kolektyvui suteiktas liaudies kolektyvo vardas ir choras pavadintas „Polifonija“. 1986 metais „Polifonijai“ suteiktas profesionalų statusas ir ansamblis tapo Lietuvos valstybinės filharmonijos Šiaulių valstybiniu kameriniu mišriuoju choru.
  Kolektyvą palikus ilgamečiams jo vadovams Danutei ir Sigitui Vaičiulioniams, 2006 – 2010 m. „Polifonijai“ vadovavo Gediminas Ramanauskas. Nuo 2011 m. sausio 31 d. choro vadovo pareigas eina Tomas Ambrozaitis.
 • 2009 m. „Polifonija“ šventė savo 35-erių metų sukaktį.
 • Choro repertuaras ypač platus: nuo Renesanso ir Baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo chorinių miniatiūrų iki didelių formų kūrinių.
 • Choras yra koncertavęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, o taip pat su žymiais Švedijos, Italijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos orkestrais.
 • „Polifonija“ mielai bendradarbiauja su Šiaulių miesto muzikos atlikėjais, dalyvauja įvairiuose projektuose.
 • Choras „Polifonija“ – nuolatinis Lietuvos festivalių dalyvis. Koncertavo dvylikoje užsienio šalių, pelnė apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje (1989 m.), Brazilijoje (1990 m.), Italijoje (1992, 1998, 1999 m.).
 • „Polifonijos“ iniciatyva kasmet rengiamas Šiaulių tarptautinis velykinis muzikos festivalis „Resurrexit“.

Paruošė Aurimas Nausėda

Įrašas paskelbtas temoje Muzika Šiauliams, Šiauliečių klasikinė muzika ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *